Wypadek w centrum Radomia

We wtorek, 18 czerwca, na ulicy Wałowej w Radomiu miało miejsce zdarzenie, które wstrząsnęło lokalną społecznością. 36-letni kierowca Audi, skręcając w prawo, nie zauważył przechodzącej przez pasy 16-latki. Kierowca nie miał alkoholu w organizmie. Dziewczyna została poważnie ranna.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Reakcja służb i apel policji

Po zdarzeniu niezwłocznie zareagowali ratownicy medyczni, którzy przetransportowali poszkodowaną do szpitala. Funkcjonariusze policji przeprowadzają szczegółowe dochodzenie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. Policja ponownie apeluje do kierowców oraz pieszych o zachowanie wzajemnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

Przejścia dla pieszych są jednymi z najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogach. Policja przypomina, że kierowcy zbliżający się do przejść są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Z kolei piesi powinni upewnić się, że ich wejście na pasy jest bezpieczne i nie stwarza zagrożenia. Wypadki takie jak ten w Radomiu są przestrogą, jak ważna jest uwaga i odpowiedzialność na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.06.2024, Polska Policja.