Czujny mieszkaniec Tczewa w akcji

Zdarzenie miało miejsce na jednej z ulic Tczewa. 29-letni mieszkaniec miasta zauważył, że ford, który jechał z naprzeciwka, ma problemy z utrzymaniem się na swoim pasie. Nie zignorował tego sygnału i postanowił działać. Po zgłoszeniu podejrzeń policji, wykorzystał bezpieczny moment, by zatrzymać nietrzeźwego kierowcę i odebrać mu kluczyki do pojazdu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skuteczna interwencja i badanie alkomatem

Na miejsce szybko przybył patrol policji, który przeprowadził badanie stanu trzeźwości kierowcy. Wynik testu alkomatem wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-letni obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Konsekwencje prawne dla pijanych kierowców

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo. Sprawcy grozi do 3 lat więzienia. Dodatkowo, w przypadku niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kierowca może zostać skazany na do 5 lat pozbawienia wolności.

Apel policji do świadków

Policja Pomorska apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o nieprzymykanie oka na niebezpieczne zachowania na drodze. Każdy ma prawo, a nawet obowiązek, reagować na zagrożenia. Zgłoszenia można dokonywać anonimowo, dzwoniąc na numer alarmowy 112.