Polacy potrafią! Ekipa Game Over Cycles wróci z USA do Rzeszowa, dzierżąc w dłoniach aż cztery statuetki. Międzynarodową sławę na prestiżowej imprezie Daytona Bike Week w USA przyniósł jej motocykl w stylu art déco, który nawiązuje do samochodu Jamesa Hetfielda, wokalisty i gitarzysty zespołu Metallica. Konstruktorzy z Polski zadali sobie trud, by przenieść do świata jednośladów wyjątkową stylistykę "Slow Burna", czyli odrestaurowanego Auburna 852 Boattail Speedster z 1936 r. Opłaciło się, bo polska maszyna została uznana przez jury za najlepszy motocykl w całym konkursie.

Motocykl z Rzeszowa rozbił bank w USA

Wystawiony przez Game Over Cycles jednoślad pokonał w prestiżowym konkursie Boardwalk Bike Show aż 135 konkurentów z USA, Niemiec, Francji i Australii. Nie tylko zajął pierwszą lokatę w kategorii "Extreme Bagger", ale dostał też nagrodę "Best of Show", zostając najlepszym pojazdem w całym konkursie. Ten sam komplet wyróżnień zdobył w najstarszym customowym konkursie świata, czyli Rat’s Hole Custom Bike Show, gdzie pokonał konkurencję m.in. z USA i Kanady.

Motocykl pasujący do samochodu Jamesa Hetfielda z Metalliki

Maszyna wykonana w całości ze stali ma 3,3 m długości i waży 400 kg. Rzeszowscy konstruktorzy budowali ją kilka lat – prace pochłonęły łącznie aż 7 tys. roboczogodzin! Nic dziwnego, że efekt końcowy zachwycił nie tylko uczestników Daytona Bike Week, ale też jurorów. Polski motocykl naprawdę wygląda jak mniejszy brat "Slow Burna" Hetfielda.

Auburn 852 Boattail Speedster Jamesa Hetfielda (Metallica) Foto: Petersen Automotive Museum
Auburn 852 Boattail Speedster Jamesa Hetfielda (Metallica)

– wyjaśnia koncepcję Stanisław Myszkowski, założyciel i właściciel Game Over Cycles.