Szczegóły zdarzenia

Do wypadku doszło dzisiaj po godzinie 6:00. 48-letni kierowca opla, mieszkaniec gminy Sieniawa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zderzenia z pojazdem marki bmw. Kierująca bmw, 32-letnia mieszkanka tej samej gminy, z obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Policjanci na miejscu przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kierujący oplem był trzeźwy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Reakcja służb

Na miejscu wypadku natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli ślady i przystąpili do czynności, które mają na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Działania te są kluczowe dla zrozumienia, co dokładnie doprowadziło do tego niefortunnego zdarzenia drogowego.

Apel do kierowców

W związku z tym wypadkiem, policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza na łukach i w miejscach, gdzie droga może być nieprzewidywalna. Przypomina również o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 6.06.2024, KPP w Przeworsku.