Ucieczka przed kontrolą drogową

Pierwszego czerwca, po godzinie 10:30, ząbkowiccy policjanci przeprowadzali rutynowe kontrole na terenie gminy Ziębice. Po zakończeniu jednej z nich uwagę funkcjonariuszy przykuł pojazd, który nagle zjechał z drogi głównej. Kiedy policjanci postanowili zatrzymać Opla do kontroli, kierujący zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, co doprowadziło do pościgu.

Konsekwencje niezatrzymania się do kontroli

Zgodnie z prawem, niezatrzymanie się do kontroli policyjnej może skutkować karą pozbawienia wolności do 5 lat. 26-letni kierowca Opla, który podjął próbę ucieczki, został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że miał on cofnięte uprawnienia do kierowania oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Badanie na obecność środków odurzających

Po zatrzymaniu, mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego pobrano krew do badań na obecność środków odurzających. Podejrzenia o jazdę pod wpływem takich substancji mogą dodatkowo zaostrzyć konsekwencje prawne, z jakimi będzie musiał się zmierzyć zatrzymany mężczyzna.

Apel policji i przestroga dla kierowców

Policja przypomina, że na drodze obowiązuje bezwzględny nakaz zatrzymania się na sygnał wydany przez funkcjonariuszy. Historia 26-latka z Ziębic jest przestrogą dla innych kierowców, że próba uniknięcia kontroli drogowej może skończyć się poważnymi konsekwencjami, nie tylko prawnymi, ale również zagrażającymi bezpieczeństwu na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 6.06.2024, Polska Policja.