Wypadek w Terebeli: szczegóły zdarzenia

Do niebezpiecznego incydentu doszło przed południem, kiedy to kierujący Transporterem nieprawidłowo wyprzedzając, uderzył lusterkiem rowerzystkę. W wyniku zdarzenia, kobieta upadła i doznała obrażeń. Na miejsce zdarzenia nie została wezwana pomoc medyczna, gdyż początkowo poszkodowana nie chciała tego. Ostatecznie to kierowca samochodu przewiózł ją do szpitala.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Reakcje i działania po wypadku

Zarówno kierowca, jak i rowerzystka byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Policja przeprowadza szczegółowe ustalenia, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. Funkcjonariusze ponownie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie podczas wyprzedzania.

 Foto: Policja

Przypomnienie zasad wyprzedzania

Policja przypomina, że kierujący pojazdem przed wyprzedzaniem musi upewnić się, czy ma odpowiednią widoczność i miejsce do manewru, czy nikt inny nie rozpoczął wyprzedzania, oraz czy pojazd przed nim nie sygnalizuje zmiany kierunku jazdy. Podczas wyprzedzania rowerzystów i innych użytkowników drogi należy zachować bezpieczny odstęp, nie mniejszy niż 1 metr.

Bezpieczeństwo na drodze – nasza wspólna odpowiedzialność

Wypadek w Terebeli to przestroga dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze zależy od wzajemnego szacunku i przestrzegania przepisów. Każdy manewr wyprzedzania powinien być poprzedzony dokładną oceną sytuacji, aby uniknąć tragedii i niepotrzebnych wypadków.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.06.2024, KMP Biała Podlaska.