Świadkowie w akcji

Popołudnie 10 marca w Kolonii Pałecznicy upłynęło pod znakiem obywatelskiej postawy. Świadkowie, zaniepokojeni jazdą kierowcy audi, który poruszał się całą szerokością drogi, zdecydowali się na interwencję. Jeden z nich śledził niebezpiecznego kierowcę, obserwując jego niekontrolowane manewry, aż do momentu, gdy ten zatrzymał się, prawdopodobnie po wjechaniu na wysepkę przejścia dla pieszych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy za kółkiem

Po zatrzymaniu kierowcy, świadkowie wyczuli silną woń alkoholu i zauważyli otwarte piwo, które mężczyzna spożywał w samochodzie. Zdecydowana reakcja i szybkie wezwanie policji pozwoliły na szybką interwencję. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy w Lubartowie, gdzie oczekuje na wytrzeźwienie i postawienie zarzutów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a samochód odholowany.

Apel policji

Policja przypomina o obowiązku reagowania w podobnych sytuacjach. Każdy, kto jest świadkiem jazdy nietrzeźwego kierowcy, powinien niezwłocznie zgłosić to pod numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji. Takie działanie może uratować zdrowie, a nawet życie.