Pijany kierowca przyczyną wypadku

Zgłoszenie o wypadku na drodze W 627 wpłynęło do ostrołęckich policjantów wczoraj wieczorem. 40-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, kierujący oplem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjeżdżając na przeciwległy pas i zderzając się czołowo z toyotą. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Drugi kierowca, 22-latek, był trzeźwy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki wypadku i działania służb

W wyniku zderzenia obaj kierowcy odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu wypadku pracowali policjanci do późnych godzin nocnych, aby ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia. Akcja ratunkowa wymagała zaangażowania wielu służb, co pokazuje powagę sytuacji i konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania.

Apel policji i konsekwencje prawne

Komisariat Policji w Ostrołęce, reprezentowany przez kom. Tomasza Żerańskiego, wyraźnie apeluje o niełączenie alkoholu z prowadzeniem pojazdów. Przypomina, że za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grożą surowe kary, w tym wieloletnie pozbawienie wolności. Nieodpowiedzialność na drodze może skończyć się tragedią i zmienić życie wielu osób na zawsze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.06.2024, Polska Policja.