Policjanci z białostockiej drogówki zwracają uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. W poniedziałek przed 16 na krajowej „8” mundurowi, kontrolując prędkość w Katrynce zatrzymali do kontroli drogowej 50-latka jadącego bmw. Mężczyzna jechał z prędkością 173 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 83 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami.
Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo- Przeczytaj także: Jutro o 6 rano rusza specjalna akcja. Policjanci będą zwracać uwagę na jedną rzecz
Policjanci wystosowali apel do kierowców
Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze! Nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Wszyscy kierowcy powinni pamiętać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest nie tylko obowiązkiem, ale i gwarancją bezpieczeństwa na drodze.
- Przeczytaj także: To najsłynniejsza polska kierowczyni TIR-ów. Wożąc 70-tonowe śmigła do elektrowni, zdarzały się sceny jak z "Szybkich i Wściekłych"
Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 05.03.2024, Białystok.