Nocne zderzenie ze skutkiem śmiertelnym

Wypadek miał miejsce tuż po godzinie 2:00. Dostawczy peugeot, którym kierował 27-latek, zderzył się z jadącym w tym samym kierunku fordem. Siła uderzenia była na tyle duża, że 55-letni kierowca forda zginął na miejscu. Młodszy z kierowców został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali funkcjonariusze policji, którzy dokładnie badali okoliczności wypadku.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Śledztwo w toku

Policjanci z niżańskiej komendy przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Zgromadzony materiał dowodowy ma pomóc w ustaleniu przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Droga S-19 była zablokowana, co spowodowało utrudnienia w ruchu. Kierowcy musieli korzystać z objazdów. Policja apeluje do świadków zdarzenia o kontakt i przekazywanie wszelkich informacji, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy.

Bezpieczeństwo na drogach priorytetem

Ten wypadek to kolejne przypomnienie o niebezpieczeństwach czyhających na kierowców, szczególnie w nocy. Policja regularnie przeprowadza akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać, że odpowiedzialne zachowanie może uratować życie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 24.05.2024, Policja Podkarpacka.