Do tej niecodziennej interwencji doszło we wtorek 20 lutego. Pięćdziesięcioletni kierowca, mieszkaniec Lęborka, był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Przyjmująca zamówienie kobieta szybko to zauważyła. Nie chcąc dopuścić, by mężczyzna pojechał dalej, wpadła na pomysł, jak zatrzymać go do przyjazdu policji.

Pracownica restauracji nakłoniła go do wejścia do środka. Pretekstem był nieoczekiwany problem z jego zamówieniem. Gdy podejrzany kierowca pojawił się w budynku, nie było wątpliwości, że jest nietrzeźwy. Pozostali pracownicy uniemożliwili mu wyjście z lokalu i wezwali policję.

Funkcjonariusze przebadali mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy. Następny test wykazał, że w jego stężenie alkoholu wyniosło blisko 2,5 promila.

Pijany kierowca zatrzymany przez pracowników restauracji Foto: KPP Lębork
Pijany kierowca zatrzymany przez pracowników restauracji

Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Prowadzenie pojazdu, gdy kierowca ma ponad 0,5 promila alkoholu we krwi, jest przestępstwem, za które sąd wymierza karę na podstawie Kodeksu karnego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 22.02.2024, Lębork.