Bezpieczeństwo na drogach priorytetem policji

W obliczu zbliżającego się długiego weekendu, policjanci ruchu drogowego przygotowują się do intensywnej służby. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na lubuskich drogach. Wzmożone kontrole mają na celu eliminowanie nadmiernej prędkości, jednej z głównych przyczyn wypadków. Policja nie będzie tolerować żadnych wykroczeń, a kierowcy mogą spodziewać się stanowczych reakcji na każde łamanie przepisów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

 Foto: Policja

Kontrole prędkości i stanu technicznego pojazdów

W środę, 29 maja, na terenie całego kraju ruszą ogólnopolskie działania policyjne. Funkcjonariusze wyposażeni w nieoznakowane radiowozy z videorejestratorem oraz laserowe mierniki prędkości będą szczególnie zwracać uwagę na prędkość pojazdów. Kontrolowany będzie również stan techniczny pojazdów oraz kondycja psychofizyczna kierujących. To wszystko w ramach działań mających na celu zmniejszenie liczby wypadków i poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 Foto: Policja

Ochrona najmłodszych pasażerów

Policja zwraca uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli drogowych, oprócz prędkości i trzeźwości, mundurowi będą sprawdzać, czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach, a pasy bezpieczeństwa są prawidłowo zapięte. To kluczowy element profilaktyki i ochrony zdrowia i życia dzieci w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń na drodze.

 Foto: Policja

Apel o rozwagę i odpowiedzialność

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie za kierownicą. Długi weekend to czas, kiedy łatwo o zwiększone ryzyko na drodze ze względu na większe natężenie ruchu. Każdy powinien dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a także przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Bezpieczna jazda to podstawa, aby uniknąć tragedii i cieszyć się spokojnym powrotem do domu.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.05.2024, Policja Lubuska.