Kilka dni temu niemiecka policja autostradowa odnotowała na autostradzie A2 w kierunku Berlina wysyp wykroczeń drogowych. Jak informuje Braunschweiger Zeitung na poboczu trasy pomiędzy węzłami Braunschweig-Hafen a Braunschweig-Nord zatrzymała się ciężarówka z uszkodzoną oponą.

Pas ruchu został zamknięty, a mimo to pojechało nim aż 157 kierowców

Kierowca ciężarówki zdecydował się samemu wymienić koło, dlatego też funkcjonariusze zabezpieczyli strefę w pobliżu stojącego na poboczu pojazdu. Równocześnie za pomocą cyfrowych tablic informacyjnych zamknięto pas ruchu, o czym informował czerwony znak "X" i pomarańczowa strzałka wskazująca na konieczność zmiany pasa ruchu.

Pomimo wyraźnego oznakowania wielu kierowców nie dostosowało się do wyłączenia pasa. Braunschweiger Zeitung podaje, że w ciągu 30 minut — między godziną 19.20 a 20.10 — tuż obok ciężarówki przejechało aż 157 pojazdów. W ten sposób kierujący stworzyli ogromne zagrożenie dla kierowcy wymieniającego koło, ale też dla policjantów zabezpieczających strefę.

Mundurowi przypominają, że zignorowanie zamknięcia pasa ruchu jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 90 euro oraz jeden punkt karny. Teraz wszyscy kierowcy, którzy popełnili to wykroczenie, muszą liczyć się z konsekwencjami.