Narkotyki na tylnym siedzeniu

W trakcie kontroli jednego z pojazdów, giżyccy policjanci natrafili na narkotyki ukryte na tylnej kanapie. Zarówno kierowca, jak i trzej pasażerowie, w wieku od 23 do 27 lat, zostali zatrzymani. Wszyscy są podejrzani o posiadanie substancji zabronionych. 28-letni kierowca dodatkowo jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Przekroczenia prędkości i inne wykroczenia

Aż 60 z 77 skontrolowanych kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, co skutkowało mandatami i punktami karnymi. Policjanci ujawnili również inne wykroczenia: czterech kierowców nie używało pasów bezpieczeństwa, a cztery pojazdy zostały wyeliminowane z ruchu z powodu braku aktualnych badań technicznych.

Zakazy i cofnięte uprawnienia

Wśród zatrzymanych znalazł się również kierowca z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów oraz 37-latek, który mimo cofniętych uprawnień od stycznia, nadal wsiadł za kierownicę. Jego pojazd został przekazany osobie wskazanej przez policję. Te przypadki podkreślają wagę weryfikacji uprawnień do kierowania.

Podsumowanie weekendowych działań

Ogółem, w ciągu minionego weekendu, giżyccy funkcjonariusze ujawnili 68 naruszeń przepisów ruchu drogowego. Wydarzenia te stanowią przestrogę dla kierowców i pasażerów, przypominając o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów drogowych oraz ryzyku związanym z używaniem substancji odurzających.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 8.04.2024, Komenda Powiatowa Policji w Giżycku.