Akcja "prędkość" w liczbach

Podczas weekendowych kontroli na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci zakopiańskiej drogówki skoncentrowali się na wykroczeniach związanych z nadmierną prędkością. Wśród ujawnionych 54 wykroczeń, rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość w Bukowinie Tatrzańskiej, pędząc 115 km/h. 31-letni kierowca z województwa pomorskiego stracił prawo jazdy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Niebezpieczna lekceważność przepisów

Policjanci zatrzymali również 48-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który prowadził pojazd mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Drogowi recydywiści, którzy notorycznie łamią przepisy, mogą spodziewać się podwójnych grzywien. Takie zachowania stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla samych kierowców i ich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

 Foto: Policja

Apel o ostrożność i przestrzeganie limitów

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Policja apeluje o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości i zwalnianie w miejscach wymagających szczególnej ostrożności, takich jak przejścia dla pieszych czy skrzyżowania. Tylko wzmożona czujność może zapobiec tragediom na drodze.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.05.2024, KPP w Zakopanem.