Nadmierna prędkość pod lupą policji

Działania Prędkość to inicjatywa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W trakcie piątkowych kontroli, policjanci z pruszczańskiej drogówki skupili się na egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości. Zwracano szczególną uwagę na ochronę pieszych uczestników ruchu drogowego, którzy są szczególnie narażeni na skutki nieodpowiedzialnej jazdy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rezultaty akcji - liczby mówią same za siebie

W wyniku przeprowadzonych działań ponad 20 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie prędkości. Policjanci interweniowali także w przypadku nieprawidłowego wyprzedzania. Dodatkowo funkcjonariusze pracowali na miejscu aż 9 kolizji drogowych, co świadczy o znaczącym zagrożeniu na drogach.

Konsekwencje dla kierowców

Przekroczenie prędkości to nie tylko ryzyko wypadku, ale i surowe konsekwencje prawne. Mandaty, punkty karne, a nawet utrata prawa jazdy to realne zagrożenia dla tych, którzy lekceważą przepisy. Policja przypomina, że recydywiści mogą spodziewać się podwójnych kwot mandatów. Apeluje się o rozwagę i przestrzeganie przepisów, które mają chronić wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 23.04.2024, Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim.