Akcja prewencyjna na drogach powiatu

Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu prowadzą działania kontrolno-prewencyjne. Celem jest zwiększenie świadomości kierowców i innych uczestników ruchu o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą nieprzestrzeganie przepisów drogowych, szczególnie w odniesieniu do osób niechronionych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Cztery wypadki w bieżącym roku

W 2023 roku na drogach powiatu zamojskiego doszło do czterech wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Trzy z nich dotyczyły pieszych, a jeden rowerzysty. Policja szczegółowo analizuje te zdarzenia, aby zapobiegać podobnym w przyszłości.

Przyczyny wypadków drogowych

Główne przyczyny wypadków z udziałem pieszych to błędy kierowców takie jak nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach. Z kolei piesi przyczyniają się do wypadków przez nieostrożne wejście na jezdnię czy chodzenie nieprawidłową stroną drogi.

Apel policji do uczestników ruchu

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Podkreślają znaczenie przestrzegania ograniczeń prędkości i dostosowania jazdy do warunków panujących na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.04.2024, KMP Zamość.