Foto: Policja

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Policja w akcji Niechronieni

Na terenie powiatu koszalińskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Celem jest zwiększenie świadomości kierowców o konieczności ustępowania pierwszeństwa pieszym na przejściach, a także przypomnienie pieszym i rowerzystom o ich obowiązkach. Policjanci podkreślają, że nieostrożne zachowania, jak rozmowy telefoniczne czy słuchanie muzyki podczas przechodzenia przez jezdnię, znacząco zwiększają ryzyko wypadków.

Edukacja i przypomnienie obowiązków

Działania policji nie ograniczają się tylko do kontroli, ale także obejmują edukacyjny aspekt. Przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza obszarem zabudowanym. Takie środki bezpieczeństwa znacząco zwiększają widoczność pieszych i rowerzystów, co może uratować życie i zdrowie.

 Foto: Policja

Rezultaty działań policji

Efektem wytężonej pracy funkcjonariuszy jest znacząca poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu koszalińskiego. Akcje promujące bezpieczne zachowania przynoszą efekty, a świadomość użytkowników dróg wzrasta. To ważny krok w kierunku zmniejszenia liczby wypadków i zdarzeń drogowych, w których najbardziej narażeni są piesi i rowerzyści.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.04.2024, Policja Zachodniopomorska.