Troska o najmłodszych: Kontrole przed wycieczką

Wysyłając dzieci na wycieczki szkolne, rodzice i nauczyciele pragną mieć pewność, że podróż będzie bezpieczna. W Łomży, zaniepokojeni opiekunowie oraz dyrektorzy szkół regularnie zwracają się do policji z prośbą o sprawdzenie autokarów. Policjanci z łomżyńskiej drogówki dokładnie kontrolują stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców, co stanowi kluczowy element w zapobieganiu wypadkom.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jak zgłosić autokar do kontroli?

Aby zgłosić autokar do kontroli w Łomży, należy to zrobić z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Rodzice i szkoły mogą kontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego pod numerami telefonów podanymi na stronie policji. Kontrole odbywają się na Placu Niepodległości, a wszystkie zgłoszenia są traktowane z pełnym profesjonalizmem i powagą.

 Foto: Policja

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze – przekonują funkcjonariusze. Dlatego też, nawet jeśli kontrola autokaru wydłuża czas oczekiwania na wyjazd, warto pamiętać, że lepiej jest poczekać, niż narażać życie i zdrowie dzieci. Policja przypomina, że sprawny środek transportu to podstawa bezpiecznej wycieczki.

 Foto: Policja

Więcej informacji na stronie Bezpieczny Autobus

Szczegółowe informacje na temat procedury kontroli autokarów, a także inne przydatne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w podróży, można znaleźć na stronie internetowej Bezpieczny Autobus. To cenne źródło wiedzy dla wszystkich, którzy organizują wyjazdy dla dzieci i chcą zadbać o ich bezpieczeństwo.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 6.06.2024, Polska Policja.