Niebo pełne oczu: policyjny dron na patrolu

Policyjny dron, będący na wyposażeniu olsztyńskich policjantów, wykazał się nieocenioną pomocą w monitorowaniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego. W 2023 roku urządzenie to zarejestrowało aż 447 wykroczeń, co świadczy o jego efektywności i rosnącym znaczeniu w codziennej pracy policji. Dron, działający z powietrza, dostarcza unikalnych ujęć, które są niezbite dowody w rękach funkcjonariuszy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skrzyżowanie pod specjalnym nadzorem

Szczególnie gorącym punktem, gdzie dron policyjny wykazał swoją przydatność, było skrzyżowanie DK 65 z DW 650. To właśnie tutaj, w wyniku nagrania z drona, zatrzymano do kontroli 11 motocyklistów, którzy zignorowali znak STOP. Każdy z nich otrzymał mandat karny w wysokości 300 zł, co ma stanowić przestrogę dla innych uczestników ruchu o konieczności przestrzegania przepisów drogowych.

Konsekwencje lekceważenia znaków

Zignorowanie znaku STOP to poważne wykroczenie, które może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Działania olsztyńskiej policji, wspomagane przez dron, mają na celu nie tylko karanie, ale przede wszystkim prewencję i edukację kierowców. Wysokość mandatu za to wykroczenie, wynosząca 300 zł, jest jednoznacznym sygnałem, że bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem i nie ma miejsca na pobłażliwość wobec łamiących przepisy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 6.06.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.