Działania drogówki w Bytomiu

Od wczesnych godzin porannych bytomscy policjanci ruchu drogowego skupiają się na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. W różnych punktach miasta przejścia dla pieszych są pod szczególnym nadzorem. Stróże prawa nie tylko obserwują, ale i reagują na wykroczenia kierowców wobec pieszych. Kontrolowane jest również zachowanie samych pieszych, czy jest zgodne z obowiązującymi przepisami.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Obowiązki kierowców i pieszych

Policja przypomina o kluczowych zasadach: w strefie zamieszkania pieszy ma zawsze pierwszeństwo, na przejściu dla pieszych również, a omijanie pojazdów zatrzymujących się przed przejściem jest zabronione. Podobnie jak wyprzedzanie na przejściu czy tuż przed nim. Apeluje się również do pieszych o rozwagę i upewnienie się przed wejściem na jezdnię, czy mogą bezpiecznie kontynuować przejście.

Apel o ostrożność

W ramach akcji Bezpieczny Pieszy policjanci zwracają się z apelem do pieszych o zachowanie czujności. Nawet posiadając pierwszeństwo, ważne jest, aby przed wejściem na jezdnię upewnić się co do zamiarów kierujących i zmieniających się warunków drogowych. Bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 12.06.2024