Nagła interwencja we Władysławowie

Podczas rutynowego patrolu, policjanci zauważyli samochód zaparkowany na poboczu. Kierowca, wyraźnie zdezorientowany, miał trudności z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, sprawdzając trzeźwość mężczyzny, która okazała się nie być przyczyną jego stanu. Zaniepokojeni jego zdrowiem, wezwali pomoc medyczną.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Depresja – niewidzialny wróg

Policjanci ustalili, że senior zmaga się z depresją, chorobą, która potrafi nagle i mocno wpłynąć na zdolność do wykonywania codziennych czynności. W tym przypadku, atak choroby spowodował, że mężczyzna nie był w stanie samodzielnie funkcjonować. Lekarz, który przybył na miejsce, wykluczył bezpośrednie zagrożenie życia, ale zalecił konsultację ze specjalistą.

 Foto: Policja

Wsparcie i wdzięczność rodziny

Po udzieleniu pierwszej pomocy i ocenie stanu zdrowia, policjanci przekazali seniora pod opiekę żony. Rodzina wyraziła wdzięczność za empatię i profesjonalizm funkcjonariuszy. Ten incydent pokazuje, jak ważna w pracy policji jest umiejętność szybkiego rozpoznawania sytuacji, w której ktoś może potrzebować pomocy medycznej, a nie tylko interwencji prawnej.

Gdzie szukać pomocy w przypadku depresji?

Artykuł kończy się przesłaniem o znaczeniu wsparcia w walce z depresją i informacjami, gdzie osoby potrzebujące pomocy mogą się zwrócić. Wymienione są instytucje takie jak szkoły, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ośrodki pomocy społecznej oraz telefony zaufania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Policja podkreśla, że prośba o pomoc jest umiejętnością, która może uratować życie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, Policja Pomorska.