Operacja Modliszówka w liczbach

W ramach działań Modliszówka, funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów na drogach Modliszowa, Polnej Drogi, Bystrzycy Górnej i Dolnej, Burkatowa i Lubachowa. Ujawnili 24 wykroczenia, głównie za przekroczenie prędkości i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. W trzech przypadkach stan techniczny pojazdów był na tyle zły, że zatrzymano dowody rejestracyjne.

 Foto: Policja

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje dla nieodpowiedzialnych kierowców

Policjanci nie wahają się wyciągać konsekwencji wobec kierowców łamiących przepisy. Nieodpowiedzialne zachowania na drodze, takie jak brawurowa jazda czy ignorowanie przepisów, są bezwzględnie karane. Działania takie jak Modliszówka mają na celu nie tylko ukaranie, ale przede wszystkim edukację i zapobieganie potencjalnym tragediom.

 Foto: Policja

Bezpieczeństwo na drogach priorytetem

Policja zapowiada kolejne działania kontrolne, które mają na celu dalszą poprawę bezpieczeństwa na drogach. Apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien pamiętać, że jego decyzje za kierownicą mają wpływ nie tylko na jego bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024, Polska Policja.