Niebezpieczna prędkość – konsekwencje dla kierowców

Grupa „SPEED” działająca w Stargardzie zatrzymała kierujących, którzy w obszarze ograniczenia prędkości do 120 km/h, poruszali się z prędkością przekraczającą 200 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani mandatem w wysokości 2500 złotych oraz otrzymali 15 punktów karnych. Takie działania mają na celu podniesienie świadomości o zagrożeniach płynących z nadmiernej prędkości.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Działania prewencyjne na drogach wojewódzkich i krajowych

Policjanci z grupy „SPEED” skupiają się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonych prędkości. Kontrole przeprowadzane są zarówno na drodze wojewódzkiej nr 142, jak i na drodze krajowej nr 10. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie wykroczeń i edukację kierowców.

 Foto: Policja

Rekordowe prędkości na drodze – nie ma taryfy ulgowej

Wśród zatrzymanych przez policję „rekordzistów” znaleźli się kierowcy, którzy osiągnęli prędkość 218 i 231 km/h. Takie zachowania są nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla życia i zdrowia. Policja podkreśla, że w przypadku rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego, kierowcy nie mogą liczyć na żadną pobłażliwość.

Apel policji – bezpieczeństwo na drodze to priorytet

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie nieustannie apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów. Przypomina, że brawura na drodze może mieć tragiczne skutki. Działania grupy „SPEED” są odpowiedzią na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa i mają na celu prewencję wobec nieodpowiedzialnych zachowań na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.05.2024, Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.