Incydent miał miejsce 6 czerwca, około godziny 17:20 w Rożnowie, kiedy to patrol SPEED zauważył niebezpieczną jazdę w obszarze zabudowanym. Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy spojrzeli na wideorejestrator.

Szaleńcza jazda w Rożnowie

Kierowca jeepa poważnie przekroczył prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje limit 50 km/h, policyjny wideorejestrator wykazał prędkość 168 km/h, czyli aż o 118 km/h za dużo. Kierowca, 55-letni mieszkaniec województwa śląskiego, został natychmiast zatrzymany do kontroli.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Bolesne konsekwencje przekroczenia prędkości

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca jeepa otrzymał nie tylko mandat, ale również stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo, na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Wobec wielokrotnych wykroczeń prędkościowych w przeszłości, sprawa trafiła do sądu, gdzie grozi mu kara do 30 tysięcy złotych i utrata prawa jazdy z powodu przekroczenia limitu punktów.

Przestroga dla innych kierowców

Ten przypadek jest ostrzeżeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, że lekceważenie przepisów może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarach zabudowanych, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie większe.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024, KMP w Nowym Sączu.