Niebezpieczna jazda pod wpływem alkoholu

Do pierwszego zatrzymania doszło po zgłoszeniu świadka, który zauważył niepewną jazdę kierowcy audi na trasie Susz – Iława. Dzięki szczegółowym informacjom, policjanci szybko zlokalizowali i zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Badanie alkomatem potwierdziło obawy – kierowca miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało natychmiast zatrzymane.

 Foto: Policja

Narkotyki w ruchu drogowym

W tym samym czasie, funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że mieszkaniec powiatu, kierujący peugeotem, może posiadać przy sobie narkotyki. Po zatrzymaniu i przeszukaniu, policjanci znaleźli ponad 17 gramów amfetaminy oraz 18 tabletek MDMA. 24-latek przyznał, że narkotyki były na jego własny użytek i że zażywał je przed jazdą. Została pobrana mu krew do badań, które wykażą, czy był pod wpływem narkotyków podczas prowadzenia pojazdu. Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane.

 Foto: Policja

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy

Te dwa przypadki stanowią jaskrawy przykład tego, jak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i zagrożenia życia. Policja przypomina, że trzeźwość i rozwaga za kierownicą są niezbędne dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zatrzymania te są ostrzeżeniem dla kierowców, by pamiętali o odpowiedzialności, jaką niosą, wsiadając za kółko.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.