Zatrzymanie na gorącym uczynku

Augustowscy funkcjonariusze drogówki podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę. Za kierownicą pojazdu siedział 47-letni mężczyzna, który jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło obecność alkoholu w organizmie kierowcy, co skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy i odholowaniem pojazdu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje naruszenia prawa

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W tym przypadku, 47-latek musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach i apeluje o niepodejmowanie ryzyka jazdy po alkoholu.

Apel policji do kierowców

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy nietrzeźwy kierujący jest potencjalnym sprawcą tragedii. Warto pamiętać, że decyzja o nieprowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu może uratować życie nie tylko innym uczestnikom ruchu, ale również samemu kierowcy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 24.05.2024, Polska Policja.