Wspólna akcja policji – zatrzymanie na gorącym uczynku
W środę, 12 czerwca, dzielnicowy mł.asp. Przemysław Gruszczyk i asp.szt. Jakub Sokoliński z Komisariatu Policji w Strumieniu, zatrzymali 48-latka. Mężczyzna sprawiał wrażenie pijanego, miał problemy z równowagą i nielogicznie się wypowiadał. Testy wykazały, że był pod wpływem amfetaminy.
Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo- Przeczytaj także: Tak oszukują "na parkowanie". Na jedną z tych 6 metod łatwo się nabrać
Konsekwencje prawne jazdy pod wpływem
Zatrzymany kierowca po nocy w areszcie usłyszał zarzuty. Polskie prawo surowo karze jazdę pod wpływem substancji psychoaktywnych, traktując ją na równi z jazdą po alkoholu. Kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Ryzyko na drodze – narkotyki vs. alkohol
Jazda pod wpływem narkotyków, takich jak amfetamina, może prowadzić do brawurowej jazdy i nadmiernego ryzyka. Efekty narkotyków, choć różne od alkoholu, są równie niebezpieczne. Spowolniona reakcja, problemy z koncentracją i orientacją po opioidach, czy zmęczenie i senność po amfetaminie, stanowią zagrożenie na drodze.
Apel policji – nie bądź obojętny
Policja przypomina, że każda ilość narkotyków czy alkoholu obniża koncentrację i szybkość reakcji kierowcy. Jeśli jesteś świadkiem jazdy pod wpływem, nie wahaj się powiadomić służb. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112, możesz zapobiec tragedii. Nie reagujesz – akceptujesz!
- Przeczytaj także: Droga krajowa zamieni się w ekspresową. Ważny łącznik dla północno-wschodniej Polski
Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024