Złapany na gorącym uczynku

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, patrolując drogi, zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tym razem ich uwagę przykuł Renault Trafic, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, jadąc 65 km/h zamiast dozwolonych 50 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że to dopiero początek problemów 59-latka.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Brak uprawnień i zaniedbany pojazd

Kontrola drogowa ujawniła, że mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo, jego pojazd nie przeszedł wymaganych badań technicznych, a jego stan techniczny budził zastrzeżenia. Policjanci sporządzili dokumentację, która posłuży jako dowód w postępowaniu sądowym.

Konsekwencje naruszenia prawa

Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, kierowca może otrzymać grzywnę w wysokości od 1500 do nawet 30 000 złotych. Sąd ma również prawo orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Przypadek ten stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców, by przestrzegać przepisów i dbać o stan techniczny swoich pojazdów.

Apel policji

Komenda Miejska Policji w Kaliszu przypomina o konieczności posiadania aktualnych uprawnień do kierowania pojazdem oraz o obowiązku przeprowadzania regularnych badań technicznych. To nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 12.06.2024, Komenda Miejska Policji w Kaliszu.