Policjanci w akcji: Spostrzegawczość kluczem do sukcesu

Dzięki czujności i doświadczeniu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, którzy rozpoznali poszukiwanego mężczyznę, możliwe było szybkie podjęcie działań. Kiedy policjanci wydali sygnały do zatrzymania pojazdu, kierowca mazdy zignorował je i rozpoczął ucieczkę. Pościg nie trwał długo – po około dwóch kilometrach policjanci zatrzymali uciekiniera, blokując mu drogę.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje ucieczki przed policją

Po zatrzymaniu, 37-letni pasażer mazdy, poszukiwany dwoma listami gończymi, został przewieziony do zakładu karnego. Kierowca pojazdu teraz stanie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 178b kodeksu karnego, takie przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu oraz obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, nawet na piętnaście lat.

Apel policji i przestroga dla kierowców

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przypomina o powadze konsekwencji ucieczki przed policyjną kontrolą. To przestępstwo, które może skutkować nie tylko karami więzienia, ale również długotrwałym zakazem prowadzenia pojazdów. Takie zdarzenia są przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, by przestrzegać przepisów i współpracować z organami ścigania.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 6.06.2024, Polska Policja.