Zatrzymanie na Koskowickiej

Legnicka drogówka podjęła interwencję na ulicy Koskowickiej, gdzie zauważyła rowerzystkę mającą trudności z utrzymaniem równowagi. Po zatrzymaniu i przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że 36-letnia kobieta ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. To zdarzenie miało miejsce w Legnicy, miasto znane z dbałości o bezpieczeństwo na drogach.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje lekkomyślności

Nietrzeźwa rowerzystka została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych. Policja podkreśla, że pijani kierowcy, niezależnie od rodzaju pojazdu, są surowo karani. W przypadku rowerzystów, jako niechronionych uczestników ruchu, każde zdarzenie drogowe może skończyć się dla nich tragicznie. Dlatego też, nie ma miejsca na taryfę ulgową dla osób lekceważących przepisy.

Przesłanie Policji

Komunikat policji jest jasny – alkohol i kierowanie pojazdem to niebezpieczne połączenie. Komisarz Jagoda Ekiert z legnickiej policji przypomina, że każdy nietrzeźwy kierowca, nawet rowerzysta, stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 24.05.2024, Polska Policja.