Nietrzeźwy kierowca na celowniku policji

W poniedziałek rano, około godziny 8:30, patrol z ogrodzienieckiego komisariatu zwrócił uwagę na niepewny tor jazdy daewoo. Po zatrzymaniu pojazdu i przeprowadzeniu kontroli okazało się, że 57-letni kierowca jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zakaz prowadzenia pojazdów zignorowany

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Żarnowiec miał również aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę, co dodatkowo pogłębia jego problemy z prawem.

Próba korupcji na drodze

W obliczu konsekwencji, jakie miały go spotkać, mężczyzna podjął desperacką próbę uniknięcia odpowiedzialności. Podczas kontroli próbował przekupić policjantów, oferując im gotówkę w zamian za zapomnienie o całej sprawie. Jego zachowanie zostało jednak odnotowane jako próba korupcji, co stanowi poważne przestępstwo.

Konsekwencje naruszenia prawa

Po zatrzymaniu 57-latek został objęty policyjnym dozorem. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu, ale również za próbę skorumpowania funkcjonariuszy. Za ten ostatni czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 23.05.2024