Pościg w wolnym czasie

Sierżant Wypyski, wracając z rodzinnego obiadu, zauważył niebezpieczną jazdę VW Passata. Kierowca, jadąc z dużą prędkością, niemal doprowadził do zderzenia z pojazdem policjanta. Instynktownie rozpoczynając pościg, policjant wykorzystał znajomość terenu, by zablokować drogę uciekającemu i uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Intuicja i doświadczenie w akcji

Dzięki swojemu doświadczeniu i intuicji, sierżant Wypyski przewidział ruchy pijanego kierowcy, doprowadzając go na piaszczystą ścieżkę, gdzie zatrzymał go i uniemożliwił dalszą jazdę. Po zatrzymaniu kierowcy i wyjęciu kluczyków ze stacyjki, wezwał na miejsce patrol, który potwierdził stan nietrzeźwości kierującego – miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Skutki odpowiedzialnej postawy

Działania sierżanta Wypyskiego zapobiegły potencjalnym tragediom na drodze. Nietrzeźwy kierowca, obywatel Ukrainy, został zatrzymany, a jego pojazd odholowany. Sprawca poniesie konsekwencje swojego zachowania, a dzięki zdecydowanej postawie policjanta, nikt nie ucierpiał. To wydarzenie stanowi przykład, że odpowiedzialność i czujność policjantów nie kończy się wraz z zakończeniem służby.

Wzór do naśladowania

Komenda Policji wyraża dumę z posiadania w swoich szeregach funkcjonariuszy takich jak sierżant Wypyski. Jego zachowanie stanowi wzór do naśladowania dla innych policjantów i pokazuje, że gotowość do niesienia pomocy jest nieodłącznym elementem służby, nawet poza godzinami pracy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 18.04.2024, KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów.