Foto: Policja

Szczegóły zdarzenia

Wypadek miał miejsce około godziny 18:00, Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 32-letni kierujący seatem stracił panowanie nad swoim pojazdem i wypadł z pasa ruchu, którym się poruszał. Mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, uszkadzając latarnie, a następnie potrącił 41-letniego mężczyznę, który zajmował się montażem sygnalizacji świetlnej. Poszkodowany został natychmiast przetransportowany do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

 Foto: Policja

Reakcja służb

Policjanci z Raciborza przeprowadzają szczegółowe dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca seata był trzeźwy w momencie zdarzenia. Wciąż trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn utraty kontroli nad pojazdem przez 32-latka.

Apel policji

W związku z tym zdarzeniem, policja wyraża apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Podkreślana jest potrzeba dostosowania prędkości do warunków na drodze, zarówno tych atmosferycznych, jak i związanych z natężeniem ruchu. Przypomnienie o konsekwencjach łamania przepisów ma na celu podniesienie świadomości o ryzyku dla życia i zdrowia zarówno kierowców, ich pasażerów, jak i innych uczestników ruchu.

 Foto: Policja

Mapy zagrożeń jako narzędzie prewencji

W ramach działań prewencyjnych, policja zachęca do korzystania z dostępnych narzędzi, takich jak mapy zagrożeń. Są one pomocne w identyfikacji miejsc szczególnie niebezpiecznych na drogach, co może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa i uniknięcia podobnych wypadków w przyszłości.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 6.06.2024