Zatrzymanie na stacji paliw

Otwock, stacja benzynowa – tu rozegrał się niecodzienny incydent. Policjanci patrolujący okolicę zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Po krótkim pościgu okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu otwockiego prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do kierowania.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rekord alkoholu i brak uprawnień

Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo, w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jego prawo jazdy zostało wcześniej zatrzymane za jazdę po alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do komendy i usłyszał zarzuty.

Obraz pochodzący z serwisu https://otwock.policja.gov.pl/po/aktualnosci/130821,Pijany-i-bez-prawa-jazdy-przyjechal-zatankowac-samochod.html Foto: Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://otwock.policja.gov.pl/po/aktualnosci/130821,Pijany-i-bez-prawa-jazdy-przyjechal-zatankowac-samochod.html

Konsekwencje i apel policji

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Policja ponawia apel: nie wsiadaj za kółko po alkoholu. Zachowaj trzeźwość, by nie narażać siebie i innych.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 12.06.2024, KPP w Otwocku.