Foto: Policja

Kontrole dla bezpieczeństwa dzieci

W Suwałkach, rodzice i dyrektorzy szkół nie zostawiają niczego przypadkowi. Coraz częściej proszą oni o kontrolę autokarów przed szkolnymi wycieczkami. Policjanci z suwalskiej drogówki, na prośbę zatroskanych o bezpieczeństwo, sprawdzają autobusy niemal codziennie. To działanie, które daje spokój ducha i gwarancję, że dzieci będą podróżować w dobrych warunkach.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

 Foto: Policja

Jak zgłosić autokar do kontroli?

Aby zgłosić autokar do kontroli, wystarczy skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Zgłoszenia przyjmowane są z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Kontrole odbywają się na wyznaczonych parkingach przy Starostwie Powiatowym lub przy dworcu PKS. Policjanci sprawdzają nie tylko stan techniczny autobusów, ale również trzeźwość kierowców, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa podróży.

Gdzie i kiedy zgłaszać?

Zgłoszenia przyjmuje Sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego pod numerem 47 714 14 64 w godzinach pracy urzędu, a także Dyżurny Komendy pod numerem 47 714 15 09 – całodobowo. Kontrole autokarów odbywają się w Suwałkach, na ulicy Świerkowa 60 oraz na ulicy Utrata. To proste kroki, które mogą zapewnić bezpieczeństwo dzieci w drodze na wycieczkę.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 12.06.2024