Niebezpieczna środa na drogach Radomia

W środę, 16 kwietnia, radomska drogówka wyeliminowała z ruchu 44-letniego kierowcę BMW. Na ulicy Wyścigowej w Radomiu mężczyzna został zatrzymany, a badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy, a teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dożywotni zakaz nie powstrzymał 66-latka

W miejscowości Ślepowron, 66-letni mężczyzna prowadził Opel będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila. Co gorsza, mieszkaniec powiatu radomskiego posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został mu nałożony przez Sąd Rejonowy w Przysusze. Teraz oprócz odpowiedzialności karnej, może on ponieść jeszcze surowsze konsekwencje.

Czwartkowy przypadek w Pionkach

Kolejny dzień, kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Tym razem w Pionkach na ulicy Leśnej policja zatrzymała 44-latka kierującego Jeepem. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. To kolejny przypadek, który dobitnie pokazuje, jak poważnym problemem jest jazda po alkoholu.

Apel policji i konsekwencje prawne

Policja nieustannie apeluje o nieprowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach, narażając nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jedna nieprzemyślana decyzja może skończyć się tragedią.

Bezpieczeństwo na drodze – wspólna odpowiedzialność

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze to nie tylko kwestia przestrzegania przepisów, ale także wzajemnego szacunku i troski o życie. Nie dajmy się ponieść chwili – konsekwencje mogą być nieodwracalne.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 18.04.2024, Polska Policja.