Niebezpieczna prędkość w mieście

Kwidzyńscy policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej ujawnili rażące naruszenie przepisów. 29-latek, który zdecydował się na ryzykowną jazdę, musiał się liczyć z konsekwencjami. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym automatycznie skutkuje utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierowca otrzymał 13 punktów karnych, co przybliża go do granicy utraty uprawnień na dłużej.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki przekroczenia prędkości

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości to nie tylko chwilowa adrenalina, ale przede wszystkim realne zagrożenie dla życia i zdrowia. W zależności od stopnia przekroczenia prędkości, kierowcy mogą otrzymać surowe kary finansowe sięgające nawet 5000 złotych oraz punkty karne. Warto pamiętać, że ograniczenia prędkości są wprowadzane w celu ochrony wszystkich uczestników ruchu drogowego, a ich ignorowanie może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Działania prewencyjne policji

Akcje kontrolne przeprowadzane przez policję mają na celu nie tylko karanie, ale przede wszystkim zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Policjanci ruchu drogowego regularnie monitorują miejsca, gdzie często dochodzi do przekroczeń prędkości, szczególnie w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Działania te mają przypominać o konsekwencjach nieodpowiedzialnej jazdy i promować bezpieczne zachowania wśród kierowców.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 12.06.2024, Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie.