Wypadek w Wietrzychowicach

W sobotnie popołudnie, w Wietrzychowicach, 68-letni kierowca hondy stracił kontrolę nad pojazdem i wpadł do rowu melioracyjnego. Świadkowie zdarzenia próbowali pomóc, jednak mężczyzna szybko stracił przytomność. Na miejsce przybył helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Badania wykazały, że był nietrzeźwy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nocny wypadek w Nowych Żukowicach

Kilka godzin po pierwszym zdarzeniu, w Nowych Żukowicach doszło do kolejnego wypadku. 45-letni kierowca daewoo, będąc pod wpływem alkoholu, zjechał z drogi i uderzył w nasyp rowu melioracyjnego. Zarówno on, jak i pasażerka byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu we krwi i czterokrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód nie był ubezpieczony i nie miał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i przekazali pojazd osobie wskazanej.

Zaostrzenie przepisów

Policja przypomina, że od 14 marca obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów dla pijanych kierowców. Jeśli stężenie alkoholu we krwi przekroczy 1,5 promila, pojazd może zostać skonfiskowany. W przypadku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkimi obrażeniami, limit obniża się do 1 promila. Apeluje się do kierowców o nieprowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu.

Apel policji

W obliczu ostatnich tragicznych wydarzeń policja ponawia apel: piłeś - nie jedź. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może prowadzić do niewyobrażalnych konsekwencji, zarówno dla kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich.