Foto: Policja

Wypadek śmiertelny w południe

We wtorek, 21 maja 2024 roku, około godziny 13:30, na drodze powiatowej między Kownatkami a Gardynami doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowych. 18-letni mężczyzna, kierujący jednym z pojazdów, zginął na miejscu. Druga uczestniczka wypadku, 36-letnia kobieta, została przewieziona do szpitala w Działdowie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Przyczyny tragedii pod lupą śledczych

Wstępne ustalenia wskazują, że młody kierowca, jadąc od strony Gardyn, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem. Na miejscu wypadku pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Droga była zablokowana przez kilka godzin, co spowodowało utrudnienia w ruchu.

 Foto: Policja

Mieszkańcy gminy Kozłowo w żałobie

Ofiary wypadku to mieszkańcy gminy Kozłowo. Wspólnota lokalna jest wstrząśnięta tragedią, która wydarzyła się tak blisko ich domów. Akcja reanimacyjna podjęta przez służby ratunkowe niestety nie przyniosła oczekiwanych efektów i młody mężczyzna zmarł na miejscu. Stan 36-letniej kobiety jest stabilny, ale wymaga hospitalizacji i dalszego leczenia.

 Foto: Policja

Apel o ostrożność na drogach

Ten tragiczny wypadek jest przypomnieniem o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i uniknięcia podobnych tragedii w przyszłości.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 22.05.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.