Dramat na ulicy Sokratesa

Do zdarzenia doszło na ulicy Sokratesa w Warszawie. Kierowca skody, obywatel Ukrainy, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Policjanci z Bielan, będąc w pobliżu, natychmiast interweniowali. W wyniku kolizji poszkodowany został również użytkownik hulajnogi, który nie zdołał ominąć przewróconego znaku i rozbitego pojazdu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy za kierownicą

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca kolizji miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. 43-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

 Foto: Policja

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Nietrzeźwi kierowcy to ogromne zagrożenie na drogach. Ich zachowanie nie tylko łamie prawo, ale przede wszystkim stwarza realne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. W tym przypadku obywatel Ukrainy, oprócz odpowiedzialności karnej, musi liczyć się z możliwością odsiadki do 2 lat więzienia.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 13.06.2024, KRP V – Bielany, Żoliborz.