Wypadek w Wysokiej: Ciężarówka kontra osobówka

Do zdarzenia doszło w środę, 19 czerwca 2024 roku, na trasie Działdowo-Lidzbark. Kierujący ciężarówką marki MAN, nie dostosowując prędkości do warunków na drodze, stracił kontrolę nad pojazdem. Naczepa ciężarówki stanęła w poprzek jezdni, a ciągnik uderzył w nadjeżdżający pojazd marki VW Passat. W wyniku zderzenia, 27-letnia kobieta kierująca Passatem oraz jej 18-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki zderzenia: Droga zablokowana, kierowcy trzeźwi

W wyniku wypadku droga wojewódzka nr 544 była nieprzejezdna do wczesnych godzin rannych następnego dnia. Na miejscu przez cały czas pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli pojazdy i przeprowadzili niezbędne czynności. Zarówno kierujący ciężarówką, jak i uczestnicy z VW Passata byli trzeźwi. Policja zatrzymała prawo jazdy 25-letniemu kierowcy ciężarówki, który nie odniósł obrażeń.

Postępowanie w toku: Policja wyjaśnia okoliczności

Działdowska policja prowadzi szczegółowe dochodzenie w sprawie wypadku. Zabezpieczone pojazdy zostały odholowane na parking strzeżony, a od kierowców zatrzymano dowody rejestracyjne. Śledztwo ma na celu ustalenie dokładnych przyczyn zdarzenia i ewentualne wyciągnięcie konsekwencji wobec kierującego ciężarówką.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.06.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.