Nagłe zasłabnięcie za kierownicą

Z ustaleń policji wynika, że 59-letni kierowca Mercedesa, jadąc w kierunku Piask, nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. Mężczyzna przyznał, że mógł zasnąć podczas jazdy. Zarówno on, jak i kierowca Opla byli trzeźwi w momencie zdarzenia. To przypomina o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdu w stanie zmęczenia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki wypadku

W wyniku zderzenia dwie pasażerki Opla doznały obrażeń i zostały niezwłocznie przetransportowane do szpitala. Stan jednej z kobiet był na tyle poważny, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Obecnie trwają działania mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku oraz ustalenie odpowiedzialności kierowcy Mercedesa.

Reakcja służb

Na miejsce zdarzenia szybko przybyły służby ratunkowe, które podjęły niezbędne działania medyczne i organizacyjne. Policjanci zabezpieczyli teren wypadku, a także przeprowadzili wstępne czynności śledcze. Aspirant sztabowy Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku nadzoruje postępowanie wyjaśniające.

Apel do kierowców

Ten tragiczny wypadek stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców. Policja apeluje o nieignorowanie sygnałów zmęczenia i zasypiania podczas jazdy. Zaleca się regularne przerwy w podróży oraz odpoczynek przed długimi trasami, aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.06.2024, KPP Świdnik.