• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Świadkowie w akcji: ujęcie na gorącym uczynku

Do zdarzenia doszło w Bełchowie na drodze krajowej numer 70. Świadek, jadąc za chryslerem, zauważył niepokojące manewry pojazdu. Kiedy chrysler zatrzymał się, świadkowie nie wahali się interweniować. Obywatelskie ujęcie, zabranie kluczyków i wezwanie policji to działania, które mogły uratować życie nie tylko kierowcy, ale i innych użytkowników drogi.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Nietrzeźwy kierowca, mieszkaniec powiatu poddębickiego, nie miał uprawnień do kierowania. Teraz oprócz odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości, czeka go również postępowanie w sprawie braku prawa jazdy. Policja podkreśla, że takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale i niebezpieczne, a kara do 3 lat pozbawienia wolności ma odstraszać potencjalnych naśladowców.

Inne przypadki nietrzeźwych kierowców

Policja informuje, że w ciągu ostatniego weekendu z ruchu wyeliminowano więcej kierowców pod wpływem alkoholu. W Łowiczu zatrzymano 59-latka, a w Dzierzgowie 45-latka, obaj prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Te przypadki są przestrogą, że alkohol za kierownicą to nie tylko wykroczenie, ale realne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Apel policji i podsumowanie

Policja apeluje o rozsądek i przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie. Warto pamiętać o numerze alarmowym 112 i nie wahać się reagować, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznej jazdy. Dzięki odpowiedzialnym obywatelom, na drogach może być bezpieczniej.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.07.2024, Policja Łódzka.

Ładowanie formularza...