Nietrzeźwy za kierownicą – interwencja w samą porę

We wtorek, 4 czerwca 2024 roku, około godziny 21:00, dwóch mężczyzn podróżujących samochodem zauważyło niepokojące zachowanie kierowcy ciężarówki. Pojazd poruszał się całą szerokością jezdni, wykonując gwałtowne manewry. Podejrzewając, że kierujący może być pijany, niezwłocznie powiadomili policję w Ostródzie. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie ciężarówki przed wjazdem do miasta, zapobiegając potencjalnej katastrofie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki obywatelskiej czujności

Po zatrzymaniu kierowcy ciężarówki, którym okazał się 52-letni mężczyzna, policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wynik testu był jednoznaczny – ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony. Noc spędził w areszcie, a teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Apel policji i konsekwencje prawne

Policja Warmińsko-Mazurska apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o niezwłoczne reagowanie w przypadku podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Każde zgłoszenie jest na wagę złota i może uratować życie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.