Niebezpieczna jazda w kurorcie

Zdarzenie miało miejsce 4 czerwca, około godziny 19.00 na Alei Niepodległości w Sopocie. Sopoccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze miejskim. Za kierownicą mercedesa siedziała 36-letnia kobieta, która teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Surowe konsekwencje przekroczenia prędkości

Oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych kierująca straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Policja podkreśla, że od początku roku zatrzymano prawa jazdy 31 kierowcom w Sopocie za rażące przekroczenie prędkości. W przypadku ponownego złapania na przekroczeniu prędkości w ciągu 3 miesięcy okres zatrzymania prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy, a kolejne wykroczenie może skutkować cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apel o ostrożność i przestrzeganie przepisów

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podkreślają, że najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu, co wymaga wzajemnej uprzejmości i braku brawury za kierownicą. Każde niebezpieczne zachowanie może nieść za sobą poważne konsekwencje, nie tylko finansowe, ale przede wszystkim dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, Komenda Miejska Policji w Sopocie.