Złapany na gorącym uczynku

Policjanci z drogówki, działając w nocy w gminie Bielsk Podlaski, zauważyli samochód osobowy poruszający się w sposób budzący podejrzenia. Po zatrzymaniu pojazdu i przeprowadzeniu kontroli okazało się, że 62-letni kierowca jest nietrzeźwy. Mieszkaniec gminy, który zdecydował się wsiąść za kółko po alkoholu, teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nowe przepisy, surowsze kary

Od marca obowiązują nowe przepisy, które zaostrzają kary za jazdę pod wpływem alkoholu. W przypadku stwierdzenia u kierowcy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, doprowadzenia do wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, lub wcześniejszego skazania za podobne przestępstwo, grozi teraz konfiskata pojazdu. To już trzeci samochód zatrzymany przez policję w podobnych okolicznościach. Przypadek z Bielska Podlaskiego stanowi kolejny przykład zastosowania nowych, rygorystycznych regulacji.

Przestroga dla kierowców

Policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu jest nie tylko niebezpieczna, ale i wiąże się z ryzykiem utraty własności pojazdu. Warto mieć na uwadze, że konsekwencje takiego zachowania mogą być odczuwalne nie tylko przez sprawcę, ale również przez jego rodzinę i bliskich. W świetle nowych przepisów odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości jest jeszcze bardziej dotkliwa.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 23.04.2024, Polska Policja.