Wybierz samochód

Alfa Romeo Milano

Alfa Romeo Milano

Alfa Romeo Milano to samochód osobowy klasy średniej produkowany przez włoską markę. Auto jest szerzej znane pod nazwą „75”, jednak nazwa Milano obowiązywała na rynku północnoamerykańskim, gdzie auto pojawiło się w 1986 roku.

Nazwa stosowana na Starym Kontynencie wywodziła się z 75. rocznicy powstania marki, jednak zarząd uważał że za Oceanem nikt nie będzie tej nazwy kojarzył z jubileuszem marki. Dodatkowo ze względu na inne przepisy, powiększone zostały zderzaki, przez co całkowita długość auta zwiększyła się o 8 cm w stosunku do wersji europejskiej.

Nie była to jednak jedyna zmiana wymuszona „innymi” przepisami na tamtejszym rynku. Regulowały one także umiejscowienie oraz pojemność baku paliwa. Dlatego też, dotychczasowy 49-litrowy zbiornik znajdujący się po prawej stronie z tyłu pod podłogą, został powiększony do 68 litrów i przeniesiony za tylną kanapę. Znacznie ucierpiała na tym pojemność bagażnika, która z 500 litrów, zmalała do 380.

Dodatkowo, auto oferowane było tylko z jednym silnikiem w kilku wersjach wyposażeniowych (rzecz jasna bardzo bogatych, które obejmowały m.in. elektrycznie sterowane fotele czy system ASR). Jedyną jednostką dostępna w USA był 3-litrowy benzyniak V6 generujący 185 KM, jednak w ciągu kolejnych lat, silnik był poddawany modernizacjom co skutkowało podniesieniem mocy najpierw do 188, a ostatecznie do 192 KM.

W 1992 roku zakończono produkcję modelu Milano.

Alfa Romeo Milano - generacje

Alfa Romeo Milano (1985&nbsp-&nbsp1992)

Alfa Romeo Milano (1985 - 1992)

Alfa Romeo Milano - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!