Wybierz samochód

Chevrolet HHR

Chevrolet HHR

Chevrolet HHR to samochód osobowy o trudnej do sprecyzowania klasie, bowiem łączy cechy zarówno vana, jak i SUV-a. Auto zadebiutowało w 2006 roku, a rok później trafiło nawet do Europy, jednak nie zostało tu „ciepło” przyjęte.

HHR nie ma bezpośredniego poprzednika, choć swoim wyglądam silnie nawiązuje do modelu Suburban z końca lat. 50. Co ciekawe, podobieństw w stylistyce i bryle można się także dopatrzeć u PT Cruisera – nic w tym dziwnego, bowiem oba auta zaprojektował ten sam człowiek – Bryan Nesbitt. Rozwinięciem skrótu nazwy jet „Heritage High Roof”, co oznacza „Spadkobiercę Wysokiego Dachu”. SUVo-van opiera się konstrukcyjnie na płycie podłogowej GM Delta.

Wnętrze jest bardzo przestronne, ale zaprojektowane po amerykańsku, czyli raczej bez polotu. Ilość miejsca szczególnie docenią wysokie osoby na tylnej kanapie, którym miejsca nad głową nie powinno zabraknąć.

Do napędu posłużyły wyłącznie benzynowe silniki 4-cylindrowe o pojemności 2,2 oraz 2,4 litra, które rozwijały odpowiednio 141 lub 151 oraz 173 lub 176 KM. W 2007 roku pojawił się HHR SS Turbocharged, który pod maską skrywał doładowany, 2-litrowy silnik rozwijający 260 KM ze skrzynią manualną 5-stopniową oraz 235 KM z 4-biegowym automatem. Oprócz tego auto otrzymało kilka dodatków, które miały podkreślić jego sportowy charakter, np. 18-calowe felgi, czarną atrapę chłodnicy oraz lotkę będącą przedłużeniem dachu. Niezależnie od wersji silnikowej, moc kierowana była na przednią oś.

Mimo iż auto otrzymało wiele nagród, borykało się z wieloma problemami. Szczególnie awaryjna była elektronika, oraz zespół napędowy, co objawiało się nagły gaśnięciem silnika podczas jazdy. Choć ogłaszano wiele akcji serwisowych, Chevrolet nie mógł poradzić sobie z problemem, co z czasem przyczyniło się do niskiego zainteresowania i ostatecznie do zaprzestania jego produkcji, co nastąpiło w 2011 roku.

Chevrolet HHR - generacje

Chevrolet HHR - powiązane artykuły