Wybierz samochód

Ferrari 360

Ferrari 360

Ferrari 360 to sportowy samochód osobowy produkowany przez włoski koncern. Auto zadebiutowało w 1999 roku jako następca bardzo udanego modelu F355. 360-ka występowała początkowo jedynie jako coupe (Modena). Rok po debiucie do oferty dołączył Spider z miękkim dachem.

Auto miało krągłe kształty, przerywane w odpowiednich miejscach ostrymi liniami, aby nadać mu odpowiedniego charakteru. Ferrari 360 było jednym z najlepiej sprzedających się aut spod znaku czarnego konia – sprzedano przeszło 16 tys. sztuk. Co ciekawe, w standardzie były ABS oraz kontrola trakcji, jednak wszelkie inne pomoce, nawet za dopłatą nie były dostępne.

Do napędu służył centralnie umieszczony benzyniak o pojemności 3.6 litra (jak sugeruje nazwa), który generował 400 KM. Moc kierowana była na tylne koła za pomocą 6- biegowej skrzyni manualnej. W 2004 roku zaprezentowano wersję CS (Challange Stradale) która występowała tylko jako coupe. Auto miało być uliczną odmianą aut ścigających się jedynie na torze.

Oprócz wzmocnionego do 425 KM silnika, 360 CS otrzymała bardziej surowe wnętrze, zmodyfikowane zawieszenie i układ wydechowy. Drobne różnice można też zauważyć w nadwoziu, które miało czarny pas między światłami z tyłu, niżej położony przód niż tył oraz pasy idące przez całe nadwozie. Ciekawym dodatkiem była 6-stopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów czerpiąca ze świata F1.

W 2005 roku zakończono produkcję Ferrari 360, a jego następcą został F430.

Ferrari 360 - generacje

Ferrari 360 - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat